اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بومادران

گیاهی پایا به ارتفاع ۲۰ تا ۹۰ سانتی‌متر است . برگ‌های آن بریدگی‌های مضاعف , باریک و سوای دمبرگ و دستگاه لیزر ‌های سپید رنگ به شکل کاپیتول کوچک و مجتمع دارد . سرشاخه‌های دستگاه لیزر دار بومادران شامل اسانس , فلاونوییدها ( آپی ژنین ) و آلکالوئیدها ( آکی لتین ) و تمام قسمت‌های گیاه دارای بوی نافذ و تلخ مزه است .
کاربرد خوراکی
درمان مشکلات سوهاضمه , بی‌اشتهایی و دردهای اسپاستیک دستگاه گوارش , اختلالات قاعدگی ( مشکلات پیش‌قاعدگی PMS , منظم شدن قاعدگی , کاهش خونروی ماهیانه و درد , علامتها یائسگی حساسیت‌های هم پا با آبریزش است .
درمان موضعی
تسکین دردهای &# دما و آب و هوای ایده آل دستگاه لیزر ” در قسمت لگن خانم‌ها , التیام‌بخش جراحت , شقاق و التهابات پوستی و مخاطی است .
عارضه ها جانبی احتمالا سبب درماتیت و آلرژی پوست به نوروروشنایی شود .
انواع دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر راعی ( هوفاریقون )
گیاهی علفی و پایا به ارتفاع یک متر و دارای برگ‌های متقابل , بیضوی و دراز است . دستگاه لیزر ‌ها به رنگ زرد براق هستند . در کناره‌های دستگاه لیزر برگ‌های رنگ زرد , نقاط تیره به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای چشم می گردد که از مختصات بارز این گیاه است . سرشاخه دستگاه لیزر دار هوفاریقون دربرگیرنده نفتودی آنترون‌ها ( هایپریسین , پزودوهایپریسین و‌ هایپرفورین ) , فلاونوئیدها و تانن است .
کاربرد خوراکی

معالجه اختلالات عصبی , افسردگی , اضطراب یا این که ایرادات عصبی است .
کاربرد موضعی ( روغن گیاه )
درمان سوختگی و زخم‌های به صورت کوفتگی است .
دلایل جانبی
احتمال دارد حساسیت به نور و روشنایی خورشید ( به ویژه در افراد با پوست واضح ) ایجاد شود .
تداخل با بقیه داروها
خوبتر است با داروهایی مثل فلوکستین و داروهای قلبی دربردارنده دیگوگسین مصرف نشود , زیرا احتمالا میزان مقداری اثرات آن ها را کم کند .
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر گاوزبان اهل ایران
دستگاه لیزر گاوزبان ایرانی گیاهی علفی , دو یا این که یکسری ساله به طول تقریبی ۳۰ تا ۶۰ سانتی‌متر با ریشه‌های نصفه غده‌ای است که به طور عمودی تا عمق ۵۰ سانتی‌متری در خاک فرو میرود و به دلیل داشتن ریشه‌ی حیاتی و فرعی و بهره از رطوبت عمق خاک , مقاومت آن در قبال خشکی بسیار است .
این گیاه پوشیده از کرک‌های نسبتا نرم و ابریشمی است که روی برگ‌ها به شکل خوابیده و در سایر قسمت‌ها به صورت افراشته و ترکیب با کرک‌های کوتاه و متراکم است .
برگ‌‌های آن نسبتا بزرگ , بی آلایش , زبانه‌ای , چین خورده به رنگ سبز تیره به ارتفاع حدود ۲۰ سانتی‌متر و پهنا پنج سانتی‌متر , به شکل سر نیزه‌ای , در قسمت دمبرگ باریک و نوک تیزشده و پوشیده از خا