اطلسی الوان

صفحه اصلیمحصولاتبذر های پاکتیاطلسی الوان
اطلسی الوان
وضعیت کالا : موجود است
3 , 000 تومان
عمق کاشت

سطحی
تعداد تقریبی بذر

30 عدد
فصل کاشت

فصل زمستان
زمان جوانه زنی

7 روز
گزینش اندازه فروغ

آفتاب
جور خاک

کمپوست

1
+
اضافه کردن به سبد خرید
– امتیاز محصول
– جور : بذر های پاکتی

توضیحات
ایده ها
اطلسی الوان

کمپانی پان آمریکن یک کمپانی پیشرو در زمینه ساخت و اصلاح بذرگیاهان زینتی میباشد که 60 سال قبل در ایالات متحده ی ایالات متحده فعالیت خود را با کاشت بذر دستگاه لیزر ها و سبزی ها استارت نمود . محصولات این شرکت در مرحله بخش اعظم و خرده فروشی بوده و بذور و تولید ها ان به تمام اقسا نقاط دنیا صادر و هرساله میلیون ها بذر دستگاه لیزر در بوستان ها و فضای سبز شهری کاشته میگردد . هرساله Pan amercan با ارائه ی بروشوری دهها گیاه جدید به گونه های تولیدی خویش اضافه کرده و همیطنور از گیاهان موجود هرساله قریه ها رقم نو و رنگ نو تصحیح و به ایجاد انبوه می رساند . امروزه این شرکت بالغ بر 200 دسته ی زینتی ایجاد می نماید که از معروف ترین محصول ها این موسسه تصحیح و تولید بذور اف 1 یا این که هیبرید های دستگاه لیزر های اطلسی و حنا بوده که قریه ها اجرو پاداش ی در میان المللی را عاید این موسسه نموده است . این محصول عرضه شده در دکان دستگاه لیزر شن شیشه ای از تولیدها مرغوب این شرکت آمریکایی هست .

دستورها لازم :

اطلسی دورنگ
اطلسی دورنگ

اطلسی دادای رقم های یک ساله و مستمر بوده منشأ آن آرژانتین , برزیل و اروگرئه است . گونه P . x hybridaحاصل تلاقی لا P . axillaris و P . integrifoliaاست . در دستگاه لیزر کاری از عمده رقم های آن چه بسا رقم های همیشگی به صورت یک ساله استفاده می‌شود . دارنده ساقه های نصفه چوبی و دستگاه لیزر های قیف مانند است . اشکال ناچیز مالامال و لبریز لبریز داراست که نوع قلیل مالامال آن را تحت عنوان اطلسی عادی میشناسیم و بیشتر در حاشیه کاری و تپه های دستگاه لیزر به کار می‌رود . رقم های مالامال لبریز یا این که دستگاه لیزر درشت آن که برخی از نگاه کروموزومی تتراپلوئید هستند امروزه متداول شده است . در اطلسی از خصوصیت توان دو رگه مضاعف به کارگیری میشود و دستگاه لیزر های چند رنگ و ستاره مانند از این طرز ایجاد می شود . دستگاه لیزر های اطلسی عادی دارنده عطر ملایمی است که مخصوصا در شب استشمام می‌شود و در طول روز بوی خاصی ندارد .

دستگاه لیزر اطلسی دارای رنگ های متنوع است . جای زردرنگ خالی بود که اخیرا این رنگ نیز از طریق به نژادی تولید شده است . برخی از آن ها دارای پنج نوار سپید می باشند که از وسط دستگاه لیزر به جهت حاشیه گسترش یافته اند . برخی هم دارنده نوار سفید در حاشیه میباشند . عادت پرورش آن نامعین و دارای گونه های پا بلند و پا کوتاه است . برگ های این گیاه اندکی کرکدار و چسبنده است .

اطلسی از میانه بهار تا آخرها پائیز دستگاه لیزر میدهد . از عصر کاشت بذر تا دستگاه لیزر دهی حدود 3 ماه ارتفاع میکشد .

ابتدا کود نماید رها شونده در صورت تمایل در فصل زمستان به خاک خویش طولانی تر فرمائید تا در حین فصل رویش نیازهای کودی این گیاه برطرف بگردد . , پاره ای ماسه یا این که خاک نباتی به خاک بیش تر فرمایید و زمین را به خیر و خوبی بیل زده و با پشت بیل کلوخه ها را صاف و ماسه و خاک را همگن کرده , تمام محل کاشت را با سم دیازینون و قارچکش برای توقف از ورود مورچه و دیگر آفات و بیماری ها سمپاشی فرمائید . این محصول برای مساحت 5 متر مربع ایجاد شده‌است , تمام بذر را روی زمین پاشیده و در آخر یک لایه نازک کود گاوی سرند شده روی خاک الک فرمایید . در نوبت اول صبح ها به صورت روزمره با آبپاش زمین را طوری آب پاشی نمایید که کود الک شده جابجا نشده و در نتیجه بذر جابجا نشود , که در غیر این صورت بذر جوانه نخواهد زد . بسته به بذر کاشته شد فی مابین 5 الی 10 روز جوانه زنی را شاهد خواهید بود , و دراین زمان برای توقف از غلط تصاحب کردن نشا سبز شده با علوفه ی هرز از علف کشی خودداری کنید . بعد از 4 کاغذ شدن نشا , اقدام به علف کشی کرده و دقت بفرمایید که با علف کش های عمومی سمپاشی نکنید . به مرور شاهد یک باغچه ی زیبا و مالامال دستگاه لیزر خواهید بود .

بذر اطلسی
بذر اطلسی

برای کاشت در سینی نشا , میتوان در فصل زمستان بذر این گیاه را در درون دستگاه لیزر خانه یا این که شاسی سرد در داخل سینی های کشت کاشت . برای این کار از خاک کوکوپیت همراه پرلیت استفاده می کنید . نخست خاک را با دیازینون و کاپتان یا