انواع دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر گاوزبان اروپایی

ل‌های آن ترکیباتی مانند موسیلاژ , تانن و اسانس و به اندازه قلیل دستگاه لیزر نامنظم ۲ حاشیه و قرمزرنگ , دارا‌هستند .
کاربرد درمانی
معرق , خلط‌آور در آنفولانزا , ادرارآور و مقوی قلب و اعصاب و روان است .
دلایل جانبی
در مصرف آن به جهت وجود آلکالوییدهای پیرازولیدین می بایست میانروی را رعایت کرد .
انواع دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر گاوزبان اروپایی
گیاهی علفی , یک ساله و به طول تا ۷۰ سانتی‌متر است که ساقه‌های منشعب و پوشیده از تارهای وحشتناک و برگ‌های منفرد , معمولی و پوشیده داراست . برگ‌ها در قسمت بالایی سوای دمبرگ و در نصیب انتهایی دارای دمبرگ معلوم میباشند . دستگاه لیزر ‌های این گیاه نسبتا کوچک و به رنگ آبی زیباست . این نوع دستگاه لیزر گاوزبان در کشور‌ایران رشد ندارد .
دستگاه لیزر ‌های گاوزبان دارنده موسیلاژ , تانن و اسانس و به اندازه معدود آلکالویید پیرازولیدین میباشند .
کاربرد درمانی
اثر خلط‌آوری دارد و در سرماخوردگی‌ها استفاده میگردد . ضددرد , ضدتب , محرک غدد آدرنال , قابض , معرق , نرم‌کننده‌ی مجاری تنفسی , خلط‌آور و پایین آورنده‌ی فشارخون بالاست .
عوارض جانبی

در مصرف آن به جهت وجود آلکالوییدهای پیرازولیدین می بایست میانه‌روی را رعایت کرد .
اشکال دستگاه لیزر ; کاسنی
کاسنی یک گیاه دارویی پایا با دستگاه لیزر ‌های آبی رنگ یا ارغوانی است . کاسنی در قدیم در قاره‌ی آمریکا به‌ صورت گیاه خودروی کنار جاده‌ای درآمده است . منشا اصلی این گیاه اروپای مرکزی , بخشها غربی و مرکزی آسیا و شمال آفریقاست و پراکندگی وسیعی در نواحی مختلف کشور‌ایران مخصوصا شهرستان اقلید , آذربایجان و بخش ها کوهستانی خراسان داراست .
به آب و هوای خنک , آفتابی یا پاره ای سایه نیاز داراست و گرمای شدید فصل‌تابستان را تحمل نمی‌کند .
کاربرد درمانی
کاسنی به طور کامل سرد است و تقویت کننده‌ی کبد , مسکن حرارت و عطش و گرمی , تقویت کننده‌ی کلیه و فشارخون و صفرا و پاک‌کننده‌ی مجرای ادرار و کلیه‌هاست . برای تهیه فشارخون بسیار موثر و ضماد آن برطرف کننده‌ی ورم‌های گرم و درد چشم و افزایش بصیرت است .
موسیر
موسیر گیاهی است شبیه سیر که ریشه‌اش فقط یک پیاز درشت است . برگ‌هایش باریک و دراز و دستگاه لیزر ‌هایش بنفش مایل به قرمزند . پیاز این گیاه خوراکی است و در ترشی‌ها و اغذیه به فعالیت می‌رود و بویش از سیر کمتر است . ایتالیایی‌ها از موسیر خوراکی‌های گوناگونی می‌پزند و پیازچه‌ی آن را در روغن زیتون کنسرو می کنند .
کاربرد درمانی
فرآورده‌های موسیر در کم کردن قند خون در افراد دیابتی آیتم استفاده ‌است و هم چنین از خواص گندزدایی آن برای دفع ان دستگاه لیزر ‌ها همپا خوراک از آن استفاده می‌شده ‌است . التیام دهنده و ترمیم کننده‌ی زخم‌ها و تسکین دهنده‌ی التهاب طحال و کبد است .
نیک و تازه