خاصیت دارویی اشکال دستگاه لیزر

دستگاه لیزر ها و گیاهان یک کدام از موادتشکیل دهنده تزیینی طبیعت می باشند که تاثیر به سزایی را در معاش انسانها میگذارند , دستگاه لیزر ها و گیاهان بدون فواید ظاهری و کم عقل از خاصیت و فواید فوق العاده ای برخوردار میباشند که می‌توانند تحت عنوان یک معالجه کننده فعالیت نمایند , در ادامع مطلب می خواهیم به خاصیت دارویی گونه های دستگاه لیزر بپردازیم , با گیاه یاب همراه باشید .
خاصیت گونه های دستگاه لیزر ها
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر مدام بهار
گیاهی علفی , یک‌ساله و به ارتفاع ۵۰ سانتی‌متر است . برگ‌های آن بیضوی صورت و کرکدار و دستگاه لیزر ‌هایش به زرد رنگ نارنجی و درشت در انتهای ساقه قرار گرفته‌اند و صبح‌ها باز و عصرها توده میشوند .
دستگاه لیزر ‌ها بخش مسئله استفاده‌ی گیاه هستند که ترکیباتی مثل اسانس , دستگاه لیزر وکزیدها , موسیلاژ , توليد افزون بر ۱۴۵ ميليون شاخه گونه های دستگاه لیزر در استان خوزستان , فلاونوئیدها و الکل‌های تری ترپنی دارند .
کاربرد خوراکی
در درمان التهابات دستگاه گوارش , اسپاسم‌های روده‌ای – معده‌ای , سوهاضمه و زخم‌های مزمن کاربرد دارااست .
کاربرد موضعی
درمان زخم‌های مشقت بار , التهابات پوستی و سوختگی‌هاست .
عوارض جانبی

بهتر است در زنان باردار و شیرده مصرف نشود .
گونه های دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بابونه
گیاهی یک‌ساله و زیاد معطر به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر با برگ‌های باریک و دراز است و دستگاه لیزر ‌هایی به رنگ‌های سفید و زرد داراست . دستگاه لیزر ‌ها دارنده ترکیباتی نظیر اسانس , فلاونوئیدها و سزکویی‌ترپن لاکتون‌ها ( ماتریسین ) میباشند .
کاربرد خوراکی
معالجه اسپاسم‌های گوارشی و التهابات دستگاه گوارش , مقوی معده , ضداسهال , ضدورم , ضدکرم و آرام‌بخش است .
کاربرد موضعی
معالجه التهابات غشاهای مخاطی و پوست , بیماری‌های باکتریال پوست ( عفونت‌های لثه , حفره دهان ) , التهابات و تحریکات دستگاه تنفس و التهابات ناحیه‌ی تناسلی و مقعدی است .
عوارض جانبی
واکنش‌های حساسیت نظیر شوک آنافیلاکتیک , درماتیت پوستی و آلرژی به گرده دارااست .
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر سرخ
درختچه‌ای با شاخه‌های قهوه‌ای پوشیده از تیغ و به شدت متراکم است . برگ‌های آن بریدگی شانه‌ای دارد و به رنگ سبز تیره‌اند . دستگاه لیزر ‌های آن قرمز , صورتی , زرد یا سفید و معطر می‌باشند . خاستگاه با اهمیت این گیاه , کشور ایران و قفقاز بوده که امروزه در تمام پارک‌ها و باغ‌های اروپایی میروید . حدود روستا هزار جور مختلف از این گیاه موجود هست که دارنده تانن و اسانس می‌باشند .
کاربرد درمانی
در درمان التهابات خفیف مخاط دهان و حلق و افسردگی کاربرد دارد . قابض , ملین ضعیف و ارتقا دهنده‌ی میل جنسی است .
تداخل با سایر داروها
با آهن , وارفارین , آنتی‌اسیدهای دربردارنده آلومینیم , آسپیرین , سالیسیلات‌ها , باربیتورات‌ها , استروژن‌ها و داروهای ضدبارداری تداخل دارد .
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بومادران