( دستگاه لیزر دستگاه لیزر خرید نخل سیکاس (

برای کسب داده ها بیشتر در هنگام ( خرید نخل سیکاس ( اطلاعات تحت مفید خواهد بود .

خصوصیات :

کلمه سیکاس یک اسم تیپی است و به گیاهانی از خانواده Cycadها اطلاق می‌شود . سیکاس مورد نظر ما و سیکاسی که اضافه در جمهوری اسلامی ایران کشت شده با اسم Cycas revoluta علمی و از قوم و قبیله دور پالم‌ها به شمار می رود .


سیکاس داخل آپارتمان

گیاهی دوچندان متقارن است با برگهای براق و سبز تیره که روی تنه کلفت معمولا پرزدار قرار گرفته‌اند . به طور معمول قطر تنه در حدود ۲۰ سانتی متر میشود ولی بیش تر از این هم میگردد . قطر تنه در گیاهان جوان کم است , البته با بالا رفتن سن قطر تنه نیز فراتر می رود و شکل نخل به خویش میگرد . در گیاهان کهنسال طول به ۶ – ۷ متر ( بیش تر از ۲۰ فوت پرورش ) می رسد , اما در کل گیاهی است فراوان نماید رویش و نیاز به حدود ۵۰ – ۱۰۰ سال برای رسیدن بدین ارتفاع داراست . ( در کشور‌ایران بیش تر از ۸۰ تا ۱۰۰ سال از ورود این گیاه نمیگذرد و مسن‌ترین سیکاسهای ایران اکثر زمان ها , قدی بالاتر از ۲متر ندارند ) .
تنه گاهی می تواند یکسری بار منشعب شده در سود ساخت یکسری راز برگ بکند .

سیکاس فضای سبز

برگ ها سبز نسبتا درخشان و نزدیک به ۵۰ – ۱۵۰ سانتی متر ارتفاع دارند . اکثر اوقات کشت و عمل سیکاس در مزارع آن برای ایجاد برگ سیکاس است که بریده شده و سبز آن در تزئینات نوع دستگاه لیزر و اتومبیل عروس و برگهای کم آب شده در ساخت اثر ها هنری دستگاه لیزر کم آب مصرف میشود .

در طول وقتی که گیاهان از سن باروری می‌باشند . برگها به صورت اشتن آن در یک دستگاه لیزر دان تحت عنوان یک گیاه پاسیویی ( صورت دستگاه لیزر های دستگاه لیزر رز , با محل پیوستن یکسان و در مسیر یک دایره به قطر تقریبی ۱ متر ) قرار می‌گیرند . معمولا سالانه یکبار یا این که دوبار از محل انتهای ساقه ( که در واقع شکلی شبیه مخروط داراست ) برگهای برنا و جدید ظاهر می‌شوند . این برگها با همدیگر به مرور بالا میایند و براین اساس ارتفاع گیاه چند‌سانتی‌متر اکثر میگردد . معمولا برگهای سری قبلی به مرور رنگ زرد میگردد و از لابه‌لا میرود یا این که باغبان خویش آن‌ها‌را می‌چیند . به این دلیل‌که در سالی که از قدمت این برگها میگذرد زیبایی خویش را نسبت به برگهای برنا از دست داده‌اند .

سیکاس تنومند و زیبا

سیکاس از خانواده‌ Cycadaceae است , تک لپه‌ای و دو مبنا است ( گیاه سیکاس نر از گیاه سیکاس ماده مستقل است و برای گرده افشانی نیاز به هر دو موجود هست . سیکاس نر دستگاه لیزر ی به صورت کله قند بلند به وجود می آورد و سیکاس ماده دستگاه لیزر ی کروی شکل تولید میکند که بوسیله حشره ها , باد یا این که بشر قابل گرده افشانی است )

سیکاس به دلیل پرورش کم‌ , گیاهی نسبتا پر بها و از لحاظ زیبایی و شکیل بودن گیاهی گران قیمت و تشریفاتی به حساب میرود و اکثر زمان ها زینت بخش سالنهای بزرگ اداره ها مکانهای تجاری و خانگی است .

روش انتشار :
سیکاس به وسیله بذر یا قطع کردن پاجوش‌هایی که خویش گیاه می سازد انتشار می‌شود .

کاشت بیرونی :
سیکاس در باغبانی گرمسیر از محبوب‌ترین نخلهاست و در شمال کشور‌ایران ( گیلان و مازندران ) و راءس و جنوب جمهوری اسلامی ایران ( در مناطقی که وضعیت محیطی مهیا شود ) قابل کشت در باغچه و فضای سبز است .

سیکاس در فضای آزاد

کاشت آپارتمانی :
از‌آنجا‌که سیکاسها نور متعددی اضطراری دارا هستند در سوئیت و خانه یا این که پاسیو میباست در محل پر‌نور با حداکثر نور و روشنایی ممکن قرار داشته باشند . حدالامکان در تابستانها در‌حالتی که شرایط اذن دهد خوبتر است گیاه را به بیرون از منزل منتقل کرد و مدتی را معرض شرایط ارگانیک قرار داد .
آب پاشی دستگاه لیزر دان پیشین از خشک شدن خاک و خاک نرم و توانا برای گیاه حتمی است .

آفات و بیماریها :
شپشکهای سپردار به برگها و شپشکهای دیگر معمولا به پیاز برنا و ساقه آن حمله مینمایند . زنگها و دیگر بیماریها قارچی هم برگها را علامت می‌روند .

عکس های از سیکاس :

سیکاس 1
سیکاس 1
سیکاس 2
سیکاس 2
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده 2
بذردهی سیکاس ماده 2
سیکاس 3
سیکاس 3
سیکاس 4
سیکاس 4
سیکاس 5
سیکاس 5