دستگاه لیزر فروش درختچه فوتونیا ( سه رنگ )

نامهای رایج : فوتینیا , فوتونیا , فتونیا , فوتنیا , درختچه سه رنگ , توت جشن سال نو میلادی

نام ان دستگاه لیزر یسی : Photinia , انواع دیگر دستگاه لیزر گاوزبان :

اسم علمی : Photinia

خانواده : Maloideae دستگاه لیزر سرخیان

فوتونیا مبنا دار

رنگ دستگاه لیزر : سپید

شکل دستگاه لیزر : هر دستگاه لیزر ۸ تا ۶ میلیمتر پهنا دارااست ولی تعداد متعددی از آن‌ها در دستگاه لیزر آذین خوشه ای به پهنای ۱۶ تا ۱۰ سانتیمتر شکوفا میگردند .

میوه : میوه کوچک سیب شکل و به اندازه 4 تا 12 میلی متر و به خیل‌عظیم می‌باشد . میوه ها در پاییز می رسند و اغلب به طور آویز تا پیشین از فصل زمستان باقی می‌مانند . میوه ها به عنوان غذا به وسیله پرنده ها مورد به کار گیری قرار گرفته و بذر آن‌ها از روش مدفوع طیوران پراکنده می شود .

مقدار حد عمده : 5 متر ارتفاع و 5 متر گستردگی

فصل دستگاه لیزر دهی : آوریل , مه یا ژوئن

برگ : یرگ های سبز درخشان که در گونه محبوب Red Robin برگها به رنگ قرمز رنگ زرشکی هستند .

خاستگاه و موطن گیاه : جنوب و شرق آسیا

توضیحات راجع به گیاه و شرایط مراقبت آن :

نام گیاه شناسی برگرفته از photeinos ( واژه و کلمه یونانی ) به معنای درخشان و اشاره به برگ اکثر وقت ها براق گیاه دارااست . نوع هایی از آن مدام سبز می باشند , ولی انواع برگ ریز نیز وجود دارند . محدوده ارگانیک از این دسته بخشها گرم معتدل آسیا , از هیمالیا شرق به ژاپن و جنوب به هند و تایلند است . با این حال , به صورت گسترده ای در سراسر عالم تحت عنوان گیاهی زینتی کاشته میگردند .

سه رنگ هرس شده

فوتینیا درختچه همیشه سبز دوستداشتنی با برگ های سبز براق , دستگاه لیزر های سفید و برگ های پهن و شاخه های جوان قرمز‌رنگ است . بهترین جور از فوتینیا Photinia Red robin – fraseriرابین قرمز است که اغلب به عنوان یک درختچه تک کاشت یا این که تحت عنوان یک پرچین و دیوارهمیشه سبز متراکم و با سرعت رشد بالا کاشته میشود .

خاک دلخواه :

در طیف وسیعی از خاک ها به خیر و خوبی پرورش می نماید و به زهکشی عالی نیاز داراست و در خاک های مدام مرطوب دچار پوسیدگی ریشه می شود . خاکی با نسبت برابر شن و رس , خاکی دلخواه برای درخت سه رنگ است . بیشتر مدل ها وضعیت خاک اسیدی و یا این که شرایط قلیایی را تحمل می نماید البته نوع هایbeauverdiana و villosa از خاک گچی استقبال نمیکند و نیاز به محیط خنثی یا شرایط اسیدی خاک دارااست .

روشهای ازدیاد و تکثیر :

نشر با بذر : شما میتوانید جور هایی از فوتونیا مثل villosa و davidiana را از طریق کاشت دانه انتشار نمائید . کاشت بذر در بهار بعداز تیمار سرمایی شاید جوانه زنی را بهبود بخشد .

تکثیر با قلمه : بهترین روش برای ازدیاد و انتشار ارقام فوتینیا از جمله fraseriAGM , Canivily و Red Robin یا Redstart بوسیله قلمه چوب نرم در اوایل فصل تابستان یا این که قلمه نصفه رسیده در تابستان و پاییز است . برای این فعالیت قلمه های نصفه چوبی به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر که در نقطه نهایی فصل‌تابستان از گیاه گرفته شده باشد را در بستری ساخته شده از شن , پیت ماس و پرلیت می کارند . ریشه دار شدن قلمه ها سه ماه به ارتفاع می انجامد .

خوابانیدن شاخه : متداول نیست .

پیوند زدن : برای بعضی جور ها از پیوند زدن برای تکثیر به کارگیری می شود .

نیاز های نوری :