دستگاه لیزر مارچوبه

رسال به تمام نقاط کشور ایران و حاوی 5 گرم بذر .

مارچوبه با نام علمی توت خارجی کاماروسا و از خانواده liliaceae , گیاهی است چندساله , دو شالوده و علفی . مارچوبه دارنده دو مدل ساقه است . یکی ساقه های جوان به ارتفاع ۵ الی ۲۵ سانتی متر که روی ریزوم تشکیل می‌شوند و قسمت های قابل به کارگیری مارچوبه را تشکیل می‌دهد . دوم ساقه هوایی که سبز رنگ می باشند و پس از برداشت ساقه های برنا به‌وجود میاید و ارتفاع آن گه گاه به ۵ متر هم میرسد .

2

دامنه نشر

آذربایجان , اخلاق , تبریز , نواحی مختلف البرز قصر قجر , جلفای اصفهان , اراک , کرمانشاه , جنوب کشور ایران , مهار لو در شیراز

آب و هوای دلخواه

مارچوبه یک سبزی فصل خنک هست . در مناطقی که در زمان فصل پرورش ( تابستان ) هوا گرم می‌شود , کیفیت محصول خوب وجود ندارد , چون در گرما مواد غذایی در ریشه های آن ذخیره نمی شود . مناطقی با زمستان یخبندان برای کشت مارچوبه مناسب است . در فصل‌زمستان قسمت های هوایی خزان می نمایند . بهترین دما برای پرورش مارچوبه لابه لا ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتی گراد است .

خاک

مارچوبه شایسته ترین محصول را در خاک های شنی و شنی لومی داراست . مارچوبه درخاک های اسیدی نمی تواند رویش نماید . خاک های مقداری قلیایی جهت رویش مارچوبه مناسب ترند . زمین محل کشت مارچوبه , نیاز به تقویت دارد و بایستی از حیث مواد غذائی بی نیاز باشد .

کاشت

این گیاه را وسیله بذر تکثیر می نمایند . بذر مارچوبه , زمان ۵ تا ۸ سال قوه نامیه خویش را مراقبت می کند و پس از کاشت حدود یک ماه طول می‌کشد تا دانه ها سبز شوند .
در پائیز بذر را به طور خطی در زمین خزانه میکارند . در سال اول پرورش بوته بدون نقص میگردد ولی محصولی برداشت نمی‌شود . در اویل فصل بهار سال آنگاه نشاء را به زمین دارای اهمیت انتقال می دهند . در سال دوم تعداد کمی ساقه هوایی که قابل خوردن است تولید کرده اما برداشت با اهمیت از سال سوم استارت می گردد .

داشت

زیرا مارچوبه یک سبزی چندساله است بدین ترتیب محافظت های فراوان ضروری داراست . با علف های هرز به شدت باید نزاع شود . مزرعه مارچوبه بایستی مرطوب و نم دار باشد از این رو آب پاشی بایستی تر و تمیز صورت گیرد .

برداشت
دستگاه لیزر
معم دستگاه لیزر ولا برداشت مارچوبه از سال سوم آغاز می شود . در سال دوم تعداد کمی از محصول قابل برداشت باشد اما بهتر است در سال دوم محصول برداشت نشود تا بوته ها توانا تر شوند . برداشت وقتی آغاز میشود که طول بخ دستگاه لیزر شی خوراکی میان ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر باشد
دستگاه لیزر
3 دستگاه لیزر
محصولات مرتبط دستگاه لیزر
فلفل تند سبز دستگاه لیزر
فلفل تند سبز دستگاه لیزر
3 , 500 تومان دستگاه لیزر
فلفل تند قرمز دستگاه لیزر
فلفل تند قرمز رنگ ( چی دستگاه لیزر لی )
3 , 500 تومان دستگاه لیزر
گوجه فرنگی نارنجی
گوجه فرنگی گیلاسی نارنجی درختی ( چری )

5 , 000 تومان