دستگاه لیزر ناامیدی شرابی

نامهای رایج : ناامیدی چمپا , یاسمن چمپا , ناامیدی اسپانیایی , رویال جاسمین

نام ان دستگاه لیزر یسی &# دستگاه لیزر پیاز کروکوزمیا

نام علمی : Jasminum grandiflorum

خانواده : Oleaceae زیتون

نا امیدی چمپا

رنگ دستگاه لیزر : دستگاه لیزر ‌های آن سفید و گاهی خارج دستگاه لیزر برگ‌ها صورتی رنگ است .

صورت دستگاه لیزر : 4 تا 6 پر به قطر حدود 2 تا 4 سانتیمتر

میوه : ندارد

مقدار حد بیشتر : بالا رونده وپیچان به طول 5 تا 6 متر

فصل دستگاه لیزر دهی : یأس چمپا در آب و هوای متعادل از خرداد تا مهرماه دستگاه لیزر دارااست .

برگ : ساقه‌ای نازک و سبز رنگ دارد , برگچه‌هایی مرکب به تعداد ۵ تا ۷ عدد به رنگ سبز تیره دارااست .

خاستگاه و موطن گیاه : جنوب آسیا و هندوستان

نا امیدی چمپا دستگاه لیزر دانی

توضیحات در زمینه‌ی گیاه :

یاس نام همگانی تعداد متعددی گیاه به اشکال درخت , درختچه و پیچ های زینتی است که همیشه سبز یا خزان کننده میباشند شکل و رنگ دستگاه لیزر در انواع آن گوناگون , دارنده ارقام ناچیز مالامال , پرپر و خوشه ای , به رنگهای سفید , کرم , زرد رنگ , آبی‌رنگ بنفش در طبیعت عرض اندام می‌کنند . یاسها از خانواده های گیاهی مختلفی می باشندبعضی از آنان معطر و یک سری سوای عطر هستند .

یأس اسپانیایی ( چمپا ) دستگاه لیزر ملی میهن تونس است .

یأس چمپا است که اصل آن از هندوستان است برگهای این گیاه همیشه کمی کج شده به نظر می رسد و حاذق ترین عطر را دارااست و یک سری تا از آن یک خانه را رایحه آگین میکند . دارنده برگهای آن به رنگ سبز تیره براق با ۵ تا ۷ برگچه است . درختچه ای پیچنده با شاخه های مجنون است . دستگاه لیزر ها سپید , با ته رنگ بنفش در مرحله زیرین بوده و فراوان معطر میباشند که از فصل بهار تا فصل‌پاییز ظاهر می گردد این گونه از نظر ساختار اندام های جنسی به دو شکل به چشم میخورد . یکی نوع Pin است که خامه آن طویل بوده و خارج از لوله جام دستگاه لیزر دارد و دیگری مدل Thrum که خامه کوتاه و در باطن دستگاه لیزر به طور پنهان باقی می ماند . نوع Pin نسبت به Thrum دستگاه لیزر بیشتری می‌دهد از این جور ها برای استخراج عطر فایده می‌کنند .

قابلیت کشت و نگهداری در دستگاه لیزر دان بزرگ را داراست در صورتی‌که که دستگاه لیزر دان در طول گذاشته شود به شکل آویز در می آید .

در صورتی‌که بخواهیم در فصل‌زمستان دستگاه لیزر دان‌های نا امیدی چمپای ما در منزل دستگاه لیزر داشته باشند , بایستی در ماه خرداد ماه خاک دستگاه لیزر دان‌ها را عوض کنیم . در شهریورماه جوانه‌های دستگاه لیزر در بعضی برگ‌ها ظواهر می شود و پایان همین ماه بایستی دستگاه لیزر دان‌ها را به داخل خانه ببریم و در روشن‌ترین نقطه قرار دهیم ( در حرارت ۲۰درجه )

شایسته ترین دستگاه لیزر چمپا در دی یا بهمن به‌دست می آید . در حالتی‌که جايگاه حرارت فراتر از ۲۰درجه سانتیگراد باشد , رطوبت محیطی نیز مورد نیاز است .

یاس چمپا


خاک مطلوب :