دستگاه لیزر هورتانسیا ( ادریسی یا این که هفت رنگ

ادریسی یا این که هورتانسیا
hydrangea
این گیاه وابسته به خانواده Hydrangeacea و ساکن ژاپن و چین است . بعضی جور ها به صورت درختچه زینتی و برخی ها به صورت دستگاه لیزر دانی و داخل منزل ای حفظ می‌شوند . یکی خصوصیت های حساس هورتانسیا که در میان رویش دهندگان آن کلیدی است , تغییر و تحول رنگ دستگاه لیزر های این گیاه است .
برگ های آن پهن و به صورت تخم مرغ با کناره دندانه دار است .
برگ ها متقابل بوده و جوانه های دستگاه لیزر و برگ خاصیت سمی داراست و سبب آماس پوست می گردد . پیشنهاد می شود که به هنگام فعالیت با این گیاه از دستکش منفعت نمائید .

نصیب ذیل برگ در برخی از مدل ها صاف و در بعضی دیگر کرکدار است .
هورتانسیا در فصل‌تابستان پرورش رویشی داشته و در پائیز با کاهش دما , جوانه های دستگاه لیزر تکامل یافته و در فروردین به دستگاه لیزر می نشیند . ولی مجال دستگاه لیزر دهی آن قابل تهیه است .
در دماهای بالاتر از ۲۰ رتبه و کم تر از ۱۲ درجه تشکیل جوانه های دستگاه لیزر کاهش می‌یابد .
دستگاه لیزر های هورتانسیا به رنگ های سفید , صورتی , آبی‌رنگ و بنفش می باشند . ولی آنچه به عنوان دستگاه لیزر به چشم می‌خورد کاسبرگ رنگی آن است و در حقیقت دستگاه لیزر برگ ها غیر قابل تشخیص می باشند .
در هورتانسیا برای اینکه دستگاه لیزر های درشت و کیفیت بالا داشته باشیم می بایست تعداد ساقه ها را کم کنیم یا این که به اصطلاح انها را هرس نمائیم .
دستگاه لیزر آذین آن از نوع دیهیم است . یعنی دستگاه لیزر ها از قسمت های متفاوت یک محور برخاسته و در تراز هم میزان میگردند .
میوه قهوه ای رنگ آن , مدور و دندانه دار است .
هورتانسیا نیاز به خاک قادر و دارنده زهکش دارااست . یعنی خاکی که دارنده ایراد و فرج فراوان و سبک باشد .
هورتانسیا رطوبت پسند است . به آب پاشی منظم نیاز داشته و تراز خاک نباید کم آب شود .
خوب تر است دستگاه لیزر دان آن را در محل نصفه سایه و آفتابی در اختیار بگذاریم &# دره تخت , کشت زار گونه های دستگاه لیزر ‎های صادراتی ;