دستگاه لیزر پالمینه ها

نام ان دستگاه لیزر یسی &# دستگاه لیزر هزار دیده or Latania palm

خانواده : پالمینه ها ( نخلینه ها )

طول : حداکثر ارتفاع معمول آن به 22 متر و گاهی تا 35 متر می رسد .

کاربردها در محوطه سازی و فضای سبز : تک درخت , راءس روءیت کرد , حاشیه شیوه ها

رنگ برگ : سبز روشن

ارتفاع تاج : تا 4 متر

شکل برگ : بادبزنی پنجه ای با الیاف کرک مانند در اطراف ساقه

مقدار برگها : ارتفاع برگ آن تا 1 . 5 متر و گستردگی و عرض پهنه آن هم تا 1 متر می رسد .

میوه : آبی تا خاکستری به اندازه حدود 5 تا 8 میلیمتر

رنگ دستگاه لیزر : نارنجی رنگ متمایل به صورتی

نخل لاتانیا

معرفی گیاه :

نخل لاتانیا بومی کالیفرنیا و مکزیک است .

نخل لاتانیا در نواحی سردسیر و هوای سرد مقاومت نیکی از خود نشان می‌دهد و در بخش ها شمالی کشور ایران به خیر و خوبی در فضای باز پرورش میکنند .

نشر و ازدیاد :

اما طریق متداول و ریلکس تر برای نشر این دسته از پالم جدا کردن و کاشت پاجوش های تولید شده در کنار گیاه بالغ میباشد .

نخل لاتانیا همانند کلیه نخل ها با کاشت بذر نشر میگردد .

برای کاشت بذر آنها را در خاک سبک در عمق حدود 10 – 5 سانتیمتری خاک بکارید و برای دوران یک ماه به صورت مرطب آبیاری فرمایید تا بذر ها سبز شوند . اعتنا فرمایید که ظرف و خاک قابلیت زهکشی قابل قبولی داشته باشند چون عده شدن آب و آبیاری بیش از حد موجب پوسیده شدن بذر ها و عدم موفقیت در جوانه زنی آن ها میگردد . پیشنهاد شده‌است که از بذرهای تازه که قوه مولد و جوانه زنی بالایی دارا‌هستند به کار گیری نموده و پیشین از کاشت آن ها را به بازه 12 تا 24 ساعت در یک دستمال کاملا مرطوب تر قرار دهید .

نگهداری :

نخل لاتانیا از گیاهان بیرونی با برگ بادبزنی زیبایی است که بجهت صورت برگها و ظاهر لاکچری و زیبایش فراوان مورد توجه قرار میگیرد . این نخل را میتوان در فضای باطن و دستگاه لیزر خانه‌های گرم و نیمه‌گرم رشد بخشید ولی فروغ کافی از الزامات رویش مطلوب آن است و همینطور برای رشد دلخواه و منفعت مندی از فروغ خوب تر است در فصول گرم بایستی دستگاه لیزر دانهای نخل لاتانیا به مکاهای سایه آفتاب تحت درختان منتقل گردد تا شاهد پرورش دلخواه برگ ها و تنه آن باشیم . زیرا دارنده ریشه های متمرکز و کوتاهی است میتوان برای دوران طولانی آن را در دستگاه لیزر دان نگهداری نمود .

نخل لاتانیا

آب پاشی :

همانند گونه های نخل ها به طور آراسته و خیر دوچندان , به آب پاشی نیازدارند و ولی مخصوصا در موردها کاشت در دستگاه لیزر دان و محافظت در فضای گرم داخلی نباید اذن اعطا کرد که خاک دستگاه لیزر دان برای دوران طولانی خشک بماند . در صورت کاشت در زمین این نخل همانند سایر نخل ها نیاز به کرت یا آبخور در فاصله حدود یک متری حریم تنه است و خوب تر است برای رویش مناسب در فصول رویش خاک آن همواره مرطوب باشد .

خاک مناسب : خاک دلخواه این گیاه مخلوط خاک برگ و تورب است .