دستگاه لیزر پامپاس کراس

گیاه پامپاس گراس

نام علمی &# بذر کوچک ایجاد شده پیشین از لقاح ( لوبیایی ) دستگاه لیزر

گیاه پامپاس گراس

علف پامپاس یک گیاه بلند با برگ های دراز است که دستگاه لیزر های مضاعف زیبایی تولید می‌نماید . علف پامپاس یک گیاه یکسری ساله میباشد . این گیاه مستقر آمریکای جنوبی است و به جهت رویش بیش از حد در کالیفرنیا تحت عنوان یک علف هرز مهاجم شناخته می شود , همچنین در نیوزلند و هاوایی به دلیل توانایی بالایی که در نشر داراست کاشت آن در‌این بخشها ممنوع است . با این وجود در سایر نقاط دنیا مردم علف پامپاس را یک چمن زینتی می دانند و از آن برای تزیین حیاط , دستگاه لیزر شن , فضای سبز و اطراف استخرها استعمال مینمایند . یادگیری چگونگی کاشت و پرورش علف پامپاس کلید در دست گرفتن آن است .

پامپاس علف لویی

این گیاه نوعی علف از گیاهان دستگاه لیزر دار همیشه سبز و یک سری ساله می باشد با نام علمی selloana Cortaderia و اسم لاتین pampas grass و از خانواده گندمیان Poaceae مستقر جنوب ایالات متحده حدود ۲۵ مدل از آن شناخته شده طول این گیاه تا ۳ متر می رسد . برگ های طولانی و باریک ۱ الی ۲ متری داراست این علف های بلند در هم اکنون رویش متراکم و لبه های برنده داشته و پهنایی به مقدار ۱ سانتی متر به رنگ های سیز مایل به آبی‌رنگ می باشند البته گاها خاکستری نقره ای هم می‌باشند . دستگاه لیزر ها شبیه به یک خوشه بزگ وضعیت ابریشمی ۲۰ الی ۴۰ سانتی متری با رنگ های بسیار زیبای زردرنگ , ارغوانی , سپید و ادغام نارنجی سرخ می باشند در انتهای ساقه پدیدار می گردند دستگاه لیزر دهی این گیاه در اوایل تیر تا آخرها شهریور ادامه داراست و با آخر فصل کماکان دستگاه لیزر ها بصورت خشک شده باقی می مانند که گشوده هم زیبایی خودش را داراست .
موارد به کارگیری از علف پامپاس یا کورتادریا : این گیاه نخست از استرالیا به سایر نقاط معرفی شد بخاطر زیبایی بیش تر از حد بعنوان یک گیاه زینتی فضای باز در هتل ها , ویلاها , باغچه ها بکار می‌رود .

نگهداری و نگهداری ازگیاه پامپاس :
این گیاه آفتاب فراوان را دوست دارااست پس این نکته راباید بدانید که گیاه درون خانه نیست , می بایست در مکانی که آفتای زیاد دارااست کاشته شود , خاک مخلوط خاک رس و شن , شن و ماسه , گچ , آجر باشد خاک می بایست زهکشی خیر داشته باشد , ph خاک باید خنثی باشد , آب پاشی هنگامی که خاک کم آب شد آب پاشی کنید . این گیاه مقاومت خوبی به سرما نیز دارااست برای دستگاه لیزر دهی به طبع بایستی در زمستان هرس شود و کود دهی اوایل فصل بهار صورت پذیرد تا دستگاه لیزر دهی نماید . ( دستگاه لیزر دهی گیاه آگوست می باشد ) . در زمان هرس همیشه به یاد داشته باشید که از دستکش به کارگیری فرمایید کناره های این علف برنده میباشد .
پامپاس گراس

نیازمندی های طبیعی
خاک :
نسبت به خاک سختگیر وجود ندارد و در خاک شنی تا رسی به راحتی رشد می کند .
آب پاشی :
به خشکی کشیدن مقاوم است و مناسب بخش ها خشک است . می قدرت آن را هفتگی آب بخشید و به هنگام گرمای فصل تابستان کمی طولانی تر . خاک آن در زمستان احتیاج به آبیاری ندارد و خاک آن نباید غرقابی بماند .
نوروروشنایی :
در مکانی با نوروفروغ مستقیم خورشید یا این که نیم سایه به خوبی رشد می کند .
دما :
در حالتی‌که خاک آن کم آب باشد تا دمای منفی ۲۰ درجه نیز خشک نمی شود .

نشر :
با تقسیم بوته می قدرت گیاه را نشر کرد . از روش کاشت بذر هم می بضاعت گیاهان نو بدست آورد .

عکس هایی دیگر از گیاه پامپاس گراس :

پامپاس گراس 1
پامپاس گراس 1
پامپاس گراس 2
پامپاس گراس 2
پامپاس گراس 3
پامپاس گراس 3
پامپاس گراس 4
پامپاس گراس 4
پامپاس گراس 5
پامپاس گراس 5
پامپاس گراس 6
پامپاس گراس 6
پامپاس گراس 7
پامپاس گراس 7
پامپاس گراس 8
پامپاس گراس 8
پامپاس گراس 9
پامپاس گراس 9
پامپاس گراس 10
پامپاس گراس 10
پامپاس گراس 11
پامپاس گراس 11
پامپاس گراس 12
پامپاس گراس 12
پامپاس گراس 13
پامپاس گراس 13
پامپاس گراس 14
پامپاس گراس 14
پامپاس گراس 15
پامپاس گراس 15
پامپاس گراس 16
پامپاس گراس 16