دستگاه لیزر گیاه پیچ امین الدوله با اسم علمی : Lonicera japonica

نام علمی : Lonicera japonica , بذر F1 دستگاه لیزر سنگ رقم confetti compact white

پیچک امین الدوله

پیچ امین الدوله , درختچه‌ای بالارونده و پیچنده از جنسlonicera در خانواده caprifoliaceae و مستقر شرق آسیا و از گیاهان رایج و قدیمی در کشور ایران که در بیشتر منازل قدیمی برای پوشش آلاچیق , چَپَر , داربست های چوبی از آن استفاده می كردند .
نام آن منتسب به علی‌خان امین‌الدوله , صدر اعظم مظفرالدین فرمان روا قاجار است که گفته شده شده است نخستین بار این گیاه را در جمهوری اسلامی ایران و در دستگاه لیزر شن امین‌الدوله کاشته است .
دارای دستگاه لیزر هایی زیاد معطر است که در هنگام گشوده شدن به رنگ سفید است و به تدریج به زرد متمایل می گردد و دارنده طعم شیرینی در انتهای دستگاه لیزر هست .

پیچ امین الدوله

میوه آن به رنگ پر‌نور و به شکل گرد و گاهی آبی رنگ تیره مشابه توت و دربردارنده دانه های زیادی است .
این درختچه نیاز مبرم به آفتاب و محل های آفتاب رو داراست .
خاك بی نیاز خاک قلیایی سبک و با زهکشی عالی و آب فراوان از احتیاجات اولیه پرورش این گیاه می‌باشد .
احتیاج به هرس مفصل ندارد , ولی باید اگر‌چه وقت یكبار هرس كوچكی روی شاخه های آن انجام پذیرد تا زمانی كه محل خود را پوشیده و سر سبز نگاه دارااست . هرس اکثر به منظور فرم دهی انجام می‌شود , شاخه های مزاحم را حذف نمایید و شاخه های خوش فرم را به قیم ببندید . معمولاً برخی از شاخه های داخلی مسن و گهگاه خشک می‌شوند . آن‌ها را غیر وابسته فرمایید تا گیاه شکل مطلوب خویش را پیدا نماید .

پیچک امین الدوله

گیاهان دستگاه لیزر دار برای دستگاه لیزر دهی به نور بدون نقص آفتاب احتیاج دارند , ولی برای پیچ امین الدوله محیط های نصفه سایه و حتی سایه کامل ایراد خاصی ساخت نمی کند . ولی در هر مورد تاریکی به عنوان یک ادله محدودکننده , دستگاه لیزر دهی را به تأخیر می اندازد و موجب کاهش دستگاه لیزر ها می گردد .
دست کم دمای قابل تحمل آن ۱۵ – جايگاه است .
پیچ امین الدوله ژاپنی منبع قابل توجهی از غذای گوزن , خرگوش و حیات وحش است .

پیچ امین الدوله را می توان به آسانی با خوابانیدن شاخه و یا این که قلمه ساقه تکثیر نمود .
در فصل بهار از ساقه های برگدار و نرم که قدری چوبی می‌باشند , قلمه تهیه و تنظیم فرمائید . خوبتر است بستر کاشت قلمه ها تر و نمناک باشد .
شاخه های بلند را طوری در عمق ۳سانتی خاک قرار دهید که نوک شاخه ها خارج از خاک باشد . بعداز یک یا این که دو ماه شاخه در محل تماس با خاک ریشه می زند . در صورتیکه فعالیت خوابانیدن شاخه در دستگاه لیزر دان انجام شود , به آسانی می توانیم بعد از ریشه دار شدن , شاخه ها را با قیچی از اساس با اهمیت مستقل کنیم و دستگاه لیزر دان را به محل مطلوب منتقل کنیم .
این گیاه همینطور از طریق كاشت بذر در فصل تابستان یا فصل بهار قابل انتشار است .

پیچک امین الدوله

نشر پیچ امین الدوله :
اصلی ترین طرز انتشار این گیاه قلمه است . قلمه را می توان در طی فصل رشد و در اواخر بهار یا این که در طی فصل‌تابستان تهیه و تنظیم کرد . برای این عمل در حدود ۱۰ سانتیمتر از نوک ساقه تازه را قطع فرمایید . برش را از قسمت پایین یک گره ( محل اتصال برگ به ساقه ) بزنید . برگ های نیمه زیر قلمه را جداگانه کرده و در بستر متشکل از یک قسمت شن و یک قسمت پیت بکارید . عمق بستر باید دستکم ۱۰ سانتیمتر باشد و گذشته از کاشت قلمه می بایست بستر را بخوبی تر نمائید . مسافت قلمه ها باید حدود ۱۰ سانتیمتر باشد . برای حفظ رطوبت در نزدیکی قلمه ها یک کیسه پلاستیکی شفاف روی بستر محتوی قلمه ها بکشید .
این گونه قلمه ها را می اقتدار در آب هم ریشه دار کرد . بعداز قطع کردن برگ های نصیب ذیل قلمه , آن را در آب قرار داده و در مکانی پر‌نور و بدور از تابش بدون واسطه آفتاب بگذارید . اگر‌چه روز یکبار آب ظرف را عوض کرده تا آب باقی مانده نشود . ۲ تا ۳ هفته آنگاه ریشه ها شکل میگیرند .
در اواخر فصل پاییز یا اوایل فصل‌زمستان که گیاه در سکون بسر میبرد , می قدرت از این گیاه قلمه چوبی تهیه کرد . ارتفاع این قلمه می بایست نزدیک به ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر باشد . قلمه ها طوری در بستر کاشت قرار میگیرند که فقط نوک آن ها خارج باشد . پس از کاشت بستر را بخوبی آب پاشی فرمائید . ریشه ها در زمان قلمه شکل می گیرند .
خوابانیدن خط مش دیگر نشر این گیاه است . ساقه های بلند و نرم را خم می‌کنیم , بطوریکه تمامی ارتفاع ساقه بجز ۱۵ تا ۲۵ سانت از نوک آن خارج خاک باشد و طرف دیگر هم به