فروش درختچه عنبر سائل دستگاه لیزر

نامهای همگانی : درخت عنبر سائل ( سایل ) , شیرین‌ژد , میعه سایله

نام علمی &# دستگاه لیزر پالمینه ها

نامهای ان دستگاه لیزر یسی : Sweet gum , American sweetgum , Red – gum , Satin – walnut , Star – leaved gum , Alligator – wood

خانواده : Hamamelidaceae

عنبرسایل در بهار و فصل تابستان

درخت عنبرسائل در فصل بهار و فصل‌تابستان

نوع : درخت خزان دار

میزان متوسط : ارتفاع20 متر* گستردگی 15 متر

فرم : بیضی

بافت : متوسط تا وحشتناک

رنگ برگ ها : سبز براق

فصل دستگاه لیزر دهی : آخرها بهار

رنگ دستگاه لیزر ها : سبز زردرنگ – در اوائل فصل بهار دستگاه لیزر های بدون دستگاه لیزر برگ زرد رنگ روشن به قطر ۲٫۵ و به شکل توده های کروی شکوفا می‌شوند . دستگاه لیزر ها ارزش زینتی ندارند .

رنگ خزان : قرمز رنگ , نارنجی , عنابی , زرد رنگ , ارغوانی

عنبر سائل در فصل پاییز

درخت عنبرسایل در پاییز

میوه : میوه ای عنبر به صورت کپه های پرز دار کروی قهوه ای رنگ به قطر ۲٫۵سانتیمتر در پائیز نمایان شده و بعد از ریزش برگ ها نیز بر درخت باقی می مانند .

کاربرد در محوطه سازی و فضای سبز : حاشیه ها خیابان , بر سطح ها چمن , کنار آب , تک درخت تاکیدی , زمینه , سدکننده رویت کرد , بادشکن

معرفی کلی عنبر سائل :

با این که ارتفاع متوسط این درخت در باغات 25 – 20 متر است . اما بعضی وقتها در اوضاع مطلوب تا 50 متر هم ارتفاع می‌گیرد . برگ های این درخت شباهت زیادی به برگ افرا داراست . بریدگی برگ در عنبر ساءل حالتی منظم داراست و برگ به صورت متناوب بر روی شاخه قرار دارند درصورتی که که برگ ها در افرا به صورت متقابل می‌باشند . درختی است بومی ایالات متحده و مزیک و موطن آن بیشه های مرطوب است . ساقه این درخت چوب پنبه ای بوده و ظواهر زیبایی به درخت می‌دهد . برگ و پوست آن معطر هست . در فصل خزان برگ های این درخت آشوبی از رنگ های قرمز , زرد , نارنجی , عنابی و ارغوانی ایجاد می کند و دستگاه لیزر شن را به طور اعجاب انگیزی رنگ کردن می کند . خاک های مرطوب و فارغ از آهک را ترجیح می‌دهد . برگها ساده و متناوب به طول و عرض ۱۰تا ۱۲٫۵ سانتیمتر و پنجه ای نوک تیز است و لبه ها دندانه های ریز دارند . برگ ها در فصل بهار و تابستان سبز براق بوده و قبلی از ریزش در پائیز سرخ , زرد و نارنجی می شود . در نواحی سرد تغییر رنگ درخشان خیس و در نواحی که زمستان گرم دارد تغییر تحول رنگ ها کمتر محسوس است .

ازدیاد و تکثیر :

برای ازدیاد بذری لازم است بذرها در فصل پاییز پیشین از کم آب شدن گردآوری شده و به مقطع 3 – 1 ماه در دمای 4 جايگاه سانتیگراد تحت تیمار سرمایی قرار گیرند . ارقام مناسب را می اقتدار از روش پیوند شاخه و یا این که لینک و پیوند شکمی بر روی مدل L . styraciflua پیوند زد . قلمه های ساقه بعد از تیمار با هورمون IBA به غلظت ppm 8000 – 4000 ریشه دار میگردند .

بذر عنبرسائل

آب و هوای ایده آل :

گرما و سوز و سرما را تحمل می نماید . اما شرایط گرم و مرطوب برای آن مطلوب خیس است .

خاک مطلوب :

خاک لومی و غنی و مرطوب با زهکش عالی را ترجیح میدهد . تابش مستقیم نور و نیم سایه و موقعیت ساحلی را قبول می کند .

هرس :

این درخت اقتدار ترمیم ندارد لذا , هرس شدید را دوست ندارد . خوب تر است نهال جوان را هرس فرم کرده و شاخه های زیرین را حذف و شاخه های با فرم عالی تربیت فرمائید تا به هرس سالیانه احتیاجی نداشته باشید .

کود دهی :

سالانه در پائیز کود دامی پوسیده به خاک اضافه گردد . در شرایطی‌که رویش درخت خیلی کند است در فصل بهار کود ازت مصرف شود .

آب پاشی :

رطوبت دوچندان را دوست دارااست و بایستی خاکی همیشه مرطوب داشته باشد .

برگ عنبرسائل

آفات و بیماری ها :

نسبتاً عاری از آفت و بیماری یا عوارض خاصی است و به صورت کلی درختی مقاوم به حساب آورده می شود .

گونه های انواع عنبر :

Liquidambar styraciflua L

صمغ رزینی روغنی که از پوست داخلی این درخت گرفته میگردد , نیمه مایع تا خمیری روشن به زردرنگ قهوه ای و یا تیره خیس چسبنده و معطّر با بوی تند و قوی است . این درخت ساکن امریکای شمالی , مکزیک و گواتمالا میباشد , صمغ رزینی که از آن گرفته میشود در بازار دربین المللی به Styrax american , American sweet gum وAmerican red gum پر اسم و رسم است .

Liquidambar orientalis Mill

درختی است کوتاه تر از جور پیشین که بلندی آن تا 20 متر میرسد شکل برگها و میوه آن شبیه بقیه نوع هاست . دستگاه لیزر های آن دو دسته نر و ماده و روی یک پایه قرار دارا هستند .

صمغ رزینی عنبر سائل که از پوست این درخت