فروش درختچه عنبر سائل دستگاه لیزر

نامهای متداول : درخت عنبر سائل ( سایل ) , شیرین‌ژد , میعه سایله

نام علمی &# زیستگاه و محفظه زیست : دستگاه لیزر

نامهای ان دستگاه لیزر یسی : Sweet gum , American sweetgum , Red – gum , Satin – walnut , Star – leaved gum , Alligator – wood

خانواده : Hamamelidaceae

عنبرسایل در فصل بهار و فصل تابستان

درخت عنبرسائل در فصل بهار و فصل تابستان

مدل : درخت خزان دار

میزان متوسط : ارتفاع20 متر* گستردگی 15 متر

فرم : بیضی

بافت : متوسط تا وحشیانه

رنگ برگ ها : سبز براق

فصل دستگاه لیزر دهی : اواخر بهار

رنگ دستگاه لیزر ها : سبز زرد رنگ – در اوائل فصل بهار دستگاه لیزر های سوای دستگاه لیزر برگ زرد پر‌نور به قطر ۲٫۵ و به شکل عده های کروی شکوفا میشوند . دستگاه لیزر ها ارزش زینتی ندارند .

رنگ خزان : قرمز رنگ , نارنجی رنگ , عنابی , زرد , ارغوانی

عنبر سائل در پاییز

درخت عنبرسایل در پاییز

میوه : میوه ای عنبر به صورت کپه های پرز دار کروی قهوه ای رنگ به قطر ۲٫۵سانتیمتر در پائیز نمایان شده و بعداز ریزش برگ ها هم بر درخت باقی می‌مانند .

کاربرد در محوطه سازی و فضای سبز : حاشیه ها خیابان , بر سطح های چمن , کنار آب , تک درخت تاکیدی , زمینه , سدکننده مشاهده کرد , بادشکن


معرفی کلی عنبر سائل :

با این‌که ارتفاع میانگین این درخت در باغات 25 – 20 متر است . ولی گه گاه در اوضاع ایده آل تا 50 متر نیز ارتفاع میگیرد . برگ های این درخت شباهت زیادی به برگ افرا داراست . بریدگی برگ در عنبر ساءل حالتی منظم دارد و برگ به طور متناوب بر روی شاخه قرار دارند در صورتیکه که برگ ها در افرا به طور متقابل میباشند . درختی است بومی آمریکا و مزیک و موطن آن جن دستگاه لیزر های مرطوب است . ساقه این درخت چوب پنبه ای بوده و ظاهر زیبایی به درخت می دهد . برگ و پوست آن معطر میباشد . در فصل خزان برگ های این درخت آشوبی از رنگ های قرمز , زرد رنگ , نارنجی رنگ , عنابی و ارغوانی تولید می کند و باغ را به طور اعجاب انگیزی رنگ آمیزی می نماید . خاک های مرطوب و سوای آهک را ترجیح می‌دهد . برگها بی آلایش و متناوب به طول و عرض ۱۰تا ۱۲٫۵ سانتیمتر و پنجه ای نوک تیز است و حاشیه ها دندانه های ریز دارا‌هستند . برگ ها در بهار و تابستان سبز درخشان بوده و پیشین از ریزش در پائیز سرخ , زردرنگ و نارنجی رنگ می شود . در نواحی سرد تغییر رنگ درخشان خیس و در نواحی که فصل زمستان گرم دارااست تغییر و تحول رنگ ها کمتر محسوس است .

ازدیاد و نشر :

برای ازدیاد بذری واجب است بذرها در پاییز گذشته از خشک شدن جمع آوری شده و به بازه زمانی 3 – 1 ماه در دمای 4 درجه سانتیگراد زیر تیمار سرمایی قرار گیرند . ارقام مناسب را می توان از طریق پیوند شاخه و یا لینک شکمی بر روی دسته L . styraciflua لینک زد . قلمه های ساقه پس از تیمار با هورمون IBA به غلظت ppm 8000 – 4000 ریشه دار می شوند .

بذر عنبرسائل

آب و هوای ایده آل :

گرما و سوز‌و‌سرما را تحمل می کند . البته حالت گرم و مرطوب برای آن دلخواه تر است .

خاک مناسب :

خاک لومی و بی نیاز و مرطوب با زهکش خوب را ترجیح میدهد . تابش مستقیم روشنایی و نیم سایه و شرایط ساحلی را قبول میکند .

هرس :

این درخت قدرت ترمیم ندارد لذا , هرس شدید را دوست ندارد . بهتر است نهال جوان را هرس فرم کرده و شاخه های زیرین را حذف و شاخه های با فرم خوب تربیت نمائید تا به هرس سالیانه احتیاجی نداشته باشید .

کود دهی :

هر ساله در پائیز کود دامی پوسیده به خاک طولانی تر گردد . اگر پرورش درخت خیلی نماید است در بهار کود ازت استفاده شود .

آب پاشی :

رطوبت دوچندان را دوست دارد و بایستی خاکی مدام مرطوب داشته باشد .

برگ عنبرسائل

آفات و بیماری ها :

تقریبا عاری از آفت و بیماری یا این که عوارض خاصی است و به طور کلی درختی مقاوم به حساب آورده می شود .

اشکال گونه های عنبر :

Liquidambar styraciflua L

صمغ رزینی روغنی که از پوست داخلی این درخت گرفته می شود , نیمه مایع تا خمیری روشن به زرد رنگ قهوه ای و یا تیره خیس چسبنده و معطّر با بوی تند و توانمند است . این درخت ساکن امریکای شمالی , مکزیک و گواتمالا است , صمغ رزینی که از آن گرفته می گردد در بازار دربین المللی به Styrax american , American sweet gum وAmerican red gum پر اسم و رسم است .

Liquidambar orientalis Mill

درختی است کوتاه تر از مدل پیشین که بلندی آن تا 20 متر میرسد صورت برگها و میوه آن مشابه سایر مدل هاست . دستگاه لیزر های آن دو گونه نر و ماده و روی یک شالوده قرار دارند .

صمغ رزینی عنبر سائل که از پوست این درخت