فروش دستگاه لیزر یاس خوشه ای

نام فارسی : یأس خوشه ای , ناامیدی بنفش

اسم ان دستگاه لیزر یسی : Lilac

نام علمی &# site iranrotec.ir : Oleaceae

جور : درختچه خزان دار

میزان متوسط : 4*3

فرم : دستگاه لیزر دانی

بافت : وحشیانه

رنگ برگ ها : برگهای آن بی آلایش , 4 تا 12 سانتی متر طول و تا 8 سانتی متر عرض به رنگ سبز پر‌نور و گاهی مایل به زردرنگ , بیضی و قلبی شکل , با رگه هایی می‌باشد

فصل دستگاه لیزر دهی : اواسط بهار و اوائل تابستان

رنگ دستگاه لیزر ها : ابی , ارغوانی , سفید , بنفش , صورتی

شکل دستگاه لیزر : دستگاه لیزر های آن با مبنا لوله ای و لیوان شکل 6 تا 10 میلی متر بلندی دارا هستند و با چهار لوب گشوده در نقط ی اوج 5 تا 8 میلی متر گران قدر می شوند و معمولا به رنگ بنفش و بعضی اوقات سپید هستند .

میوه و بذر : میوه آن کپسول نظیر به رنگ قهوه ای , به طول 1 – 2 سانتی متر است . دستگاه لیزر ‌های معطر آن در خوشه‌های مخروطی به رنگ بنفش واضح در آخرها بهار و اوایل تابستان ظواهر می شوند .

کاربرد در محوطه سازی و فضای سبز : تاکیدی , محوطه چمن , پرجینی , سدکننده

خاستگاه و موطن دارای اهمیت : ساکن شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا است که بر روی تپه های صخره ای پرورش می نماید .

یاس خوشه ای محوطه سازی

توضیحات در رابطه یأس خوشه ای :

این گیاه با 30 – 25 جور از آسیا و جنوب شرقی اروپا گستره شده است . ناامیدی خوشه ای به حافظه دستگاه لیزر های خوشه ای و معطرش در اواسط فصل بهار مشهور شده است . ارقام مضاعف زیادی از این نوع وجود دارد که فقط یکسری به صورت تجاری عرضه می شوند . رنگ دستگاه لیزر ها با توجه به رقم از آبی رنگ بنفش تا صورتی و سفید متغییر است .

این درختچه می‌تواند 6 تا 7 متر طول بگیرد و قطر ساقه آن تا 20 سانتی متر از شالوده یا ریشه است . پوست آن به رنگ خاکستری مایل به آبی‌رنگ تا خاکستری قهوه ای , صاف بر روی ساقه های جوان و به شرایط پوسته پوسته بر روی ساقه های کهن سال تر دیده میشود .

روشنایی و دمای ایده آل :

این درختچه برای دستگاه لیزر دهی مناسب مستلزم مکان های آفتابی است . حداقل دمای قابل تحمل آن 15 – رتبه سانتی‌گراد است .

خاک دلخواه :

به خاک های رسی سنگین وزن و با PH بالا تا حدودی مقاوم است .

هرس یأس خوشه ای :

گیاهی است که می توان آن را به فرم درخت یا درختچه هرس کرد . به مراد ایجاد یک درختچه کوتاه و پهن تعدادی از ساقه ها هرساله از کف زمین هرس می شوند . برای ساخت فرم درختی بهتر است چندین ساقه به عنوان تنه با اهمیت انتخاب شوند . کار هرس در زمان فصل استراحت گیاه انجام می‌گیرد . برای حفظ ظواهر گیاه می اقتدار انتهای شاخه های دستگاه لیزر دار را پس از اتمام دستگاه لیزر دهی هرس نمود .

ازدیاد و نشر یاس خوشه ای :

ازدیاد از روش بذر , قلمه , تقسیم بوته و پاجوش قابلیت و امکان پذیر است . یکی‌از از روش های تجاری ازدیاد لینک و پیوند بر روی برگ جدید ( Ligustrum ovalifolium ) است . بذر ها برای جونه زنی یا می بایست در فصل‌پاییز در فضای آزاد کاشته شوند و یا این که در دمای 4 رتبه سانتیگراد به دوران دو ماه سرمادهی شوند .

ناامیدی خوشه ای

قلمه زدن یاس :

قلمه های علفی انتهای شاخه در بهار ریشه دهی خیر دارند به همین منظور نشر ناامیدی خوشه ای از طریق تنظیم قلمه چوب قابل انعطاف در فصل تابستان امکان‌پذیر است .

کاربرد ها :

کاربرد این گیاه در ساخت فضای سبز شهری هم مضاعف می‌باشد و کاشت آن در پارکها , بولوارها , سطح ها شیب دار و میادین مرسوم است .

تحقیقاتی بر روی اسانس نا امیدی بنفش ( یكی از گونه های این سرده ) انجام یافته که دستگاه لیزر های یأس بنفش اسانسی با بوی زیاد مطبوع دارا‌هستند و در رایحه سازی از آن استفاده بعمل می آید . طی تحقیقی دستگاه لیزر های نو ناامیدی خوشه ای در آخرها فروددین ماه از دستگاه لیزر شن گیاهشناسی ملی کشور ایران چیده شده و با طرز خیسانیدن در حلال هگزان , عصاره گیری به عمل آمده است و نوزده تركیب شناسایی شد كه 86 % كل عصاره را تشكیل میدادند . بتا آزارون با بیش تر از 27 % بیشترین , سپس فیتول 5/9 % , آلفا فارنسن 8/6 % , كاروون 4/4 % , پارادیمتوكسی بنزن 1/3 % و نریل استات 9/2 % حجم اسانس را تشكیل ارائه می کنند .

عکس هایی دیگر از ناامیدی خوشه ای :

یاس خوشه ای 1
یاس خوشه ای 1
یاس خوشه ای 2
یاس خوشه ای 2
برگ ناامیدی خوشه ای 3
برگ یاس خوشه ای 3
یأس خوشه ای 4
یأس خوشه ای 4
ناامیدی خوشه ای 5
یاس خوشه ای 5
ناامیدی خوشه ای 6
نا امیدی خوشه ای 6
نا امیدی خوشه ای 7
نا امیدی خوشه