کاشت بیش تر از 40هزار بوته گونه های دستگاه لیزر ‌ تابستانی در پایانه‌های تهران

فروش درختچه دستگاه لیزر پهلوی ( کاسیا ) فصل‌تابستان همین سال تا به امروز بیشتراز 40هزار بوته انواع دستگاه لیزر ‌وگیاه متناسب با فصل گرما در رنگ‌های متعدد در پایانه‌های مسافری چهارگانه تهران کاشته است .

نائب رئیس فنی و عمرانی سازمان پایانه‌ها با اعلام این خبر گفت : «با توجه به پایان فصل دستگاه لیزر ‌های بهاره , پایانه‌های مسافری غرب , جنوب , شرق و بیهقی تهران , شاهد کاشت بیش تر از 4هزار جعبه شامل 40هزار بوته انواع دستگاه لیزر و گیاه از جمله دستگاه لیزر ناز آفتابی , آشلانتوس , آهار , مینای چمنی و . . . بوده‌اند . »

حیدر جعفری با تاکید بر اهمیت بسط فضای سبز در کاهش آلودگی هوا و ساخت چشم‌انداز دلخواه در پایانه‌های مسافری تهران تصریح کرد : «امسال با همیاری واحد فضای سبز , ضمن کاشت هزاران بوته دستگاه لیزر و گیاه و نهال و درختچه و دقت بخش اعظم در محافظت سرسبزی و شادابی پایانه‌ها , واکاری , چمنکاری , هرس درختان , علف‌زنی و پاک‌سازی جن دستگاه لیزر ‌های ایستگاه , باغچه‌ها , نهرها , پارکینگ‌ها , حاشیه‌زنی چمن‌های سطح پایانه برای بار دوم در خردادماه سال 96 انجام و مازاد آن به خارج از پایانه منتقل شده‌است . »

به گفته جعفری , احداث و بازسازی جوی‌های آب پاشی , آماده‌سازی بستر کاشت در پایانه‌ها , پابیل کردن , جمع‌آوری ضایعات و سرشاخه‌های خشک و . . . از جمله کارهایی است که به منظور توسعه و گسترش منظره دلخواه , ایجاد آرامش روانی برای شهروندان و توقف از آثار نامطلوب آلودگی هوا , در پایانه‌های مسافری تهران انجام یافته شده است .

دستگاه لیزر

دستگاه لیزر
دستگاه لیزر
دستگاه لیزر