کنترل بیولوژیکی دستگاه لیزر

محصولات جانبی حاصل از آب و کود قادر است هر دو استفاده می شده و برای آب پاشی زمین های زراعی نزدیکی مورد استفاده قرار گیرد .
گیاه پالایی , تصفیه فاضلاب
در مهار رشد ریشه pigra Mimosa دستگاه لیزر ابریشم تحقیقات موفقی بر روی سنبل آبی‌رنگ انجام شده شده است . دستگاه لیزر
سایر کاربردها
در شرق آفریقا , سنبل آب از دریاچه ویکتوریا منفعت تحت عنوان طعام دام و کود آلی منفعت میگردد و ه دستگاه لیزر ر تعدادی مطالعه سنبل آب برای استفاده زیاد محدود برای ساخت کاغذ صورت گرفته با این حال از آن ها برای تولید برگه در یک مقیاس کوچک استفاده می‌شود .

خواص دارویی و درمانی :

در Kedah مالزی , دستگاه لیزر ها برای درمانی پوست اسب از bioherbicidal که گون های ( تونیک ( است استعمال میشود .
دستگاه لیزر
طریقه مصرف :
دستگاه لیزر
ریش دستگاه لیزر ه های سنبل آبی‌رنگ به طور ارگانیک جذب آلاینده ها , اعم از سرب , جیوه و استرانسیوم – 90 , و همچنین برخی از ترکیبات آلی که گفته می‌شود سرطان زا هستند باشد . سنبل آب را می توان برای تصفیه فاضلاب کشت .
درجاوه بعضی اوقات طبخ و خوردن قطعات سبز و دستگاه لیزر سنبل آبی رنگ رایج شده است .
دستگاه لیزر
در کشور ایران :
تیتر حذف شیمیایی و مکانیکی اکثر اوقات بیش تر از حد گران و بی اثر است از این رو پژوهش ها در موضوع عوامل در اختیار گرفتن بیولوژیکی برای رویارویی با آب سنبل در ناندينا ( Nandina Domestica ) ابتدا شد . تحقیقات وزارت کشاورزی آمریکا بر روی سه جور از سوسک شناخته شده برای تغذیه سنبل آبی‌رنگ , Neochetina bruchi , N . eichhorniae و سنبل خوار Sameodes albiguttalis . نوع سرخرطومی در ایالات ساحلی , اعم از لوئیزیانا , تگزاس و فلوریدا , که در آن هزاران جریب آلودگی از سنبل آبی رنگ موجود هست انجام گردید . یک ده سال بعد در 1980مشخص شد که در لایه سنبل آبی‌رنگ به اندازه 33 % کاهش داشته است .

با این حال , به دلیل چرخه معاش کوتاه سرخرطومی که تنها نود روز است , محدودیت هایی در اینگونه جنگ بیولوژیکی برای سرکوب کامل سنبل وجود داشته است . این سرخرطومی با میل کردن بافت , که منجر به حیف کردن خواص شناوری برای گیاه می گردد در نهایت موجب غرق شدن گیاه می گردد . اگر‌چه شواهدی از وصال به موفقیتهایی محدود در به کارگیری از سرخرطومی , از آن زمانه در بیش تر از 20 مرز و بوم دیگر نشر داده شده شده‌است با این حال , طریق کنترل با کنترل ورود مواد مفید بیش تر از حد و پیشگیری از توسعه و گسترش این نوع تحت عنوان موثرترین روش مانده است .

خاک مطلوب :

سنبل آبی رنگ گیاه بومی آبزی حوضه آمازون است , و معمولا با گونه های مهاجم مضاعف اختلال ساز در بیرون از محدوده بومی آن می‌دانند . این گیاه در دو سال گذشته وارد تالابهای استان گیلان خصوصا تالاب لا به لا المللی انزلی , تالاب عینک رشت و یکسری آب بند شهرستان شفت گردیده است . یک گونه غیر مستقر است و توسعه سرعت بالا آن و پوشش بی نقص تراز آب موجب بروز ایرادات عدیده زیست محیطی خصوصا کاهش تنوع زیستی و مرگ تدریجی تالابها را مهیا می‌نماید . بنابراین بایستی در یک اقدام علمی و اجرایی نسبت به معدوم سازی این مدل اقدام گردد .

منبع : ویکی پدیا